9 راهکار برای مراقبت و پرستاری از والدینی که آنها این کمک ها را قبول نمی کند.

 9 راهکار برای مراقبت و پرستاری از والدینی که آنها این کمک ها را قبول نمی کند

 

 چه کاری می توانید انجام دهید وقتی که مادر یا پدر شما کمک های لازم برای مراقبت و استخدام یک پرستار خانگی را قبول نمی کند؟ 

آیا مادر شما در مقابل پرستاری از او در خانه اش مقاومت می کند و اصرار دارد که نیازی به مراقبت و استخدام یک پرستار خانگی ندارد؟ 

آیا پدر ضعیف شما همچنان اصرار دارد که قادر به رانندگی است و حاضر نیست رانندگی را کنار بگذارد؟

آیا عمه شما، به رغم ظاهری نا آراسته، موهای نشسته و لباس ژولیده خود، نیاز به پرستار را انکار می کند و استخدام یک پرستار خانگی را ضروری نمی داند؟

آیا مادر بزرگ شما حاضر نیست به یک مرکز نگهداری سالمندان برود؟

برای وابستگان سالمندان هیچ چیز سخت تر از این نیست که والدینشان از کمک های لازم برای مراقبت و نگهداری از آنها خودداری می کنند. دکتر دانا کوهن می گوید: "این یکی از چالش های رایج و دشواری است که فرزندان با آن مواجه هستند".  

دکتر کوهن می گوید: "فرزندان توان لازم برای مراقبت و نگهداری از والدین سالمندشان را ندارند، بخصوص زمانی که آنها دچار بیماری آلزایمر یا اختلالات مرتبط باشند". 

او می گوید: "بسیاری از افراد مسن خود را به عنوان بازماندگان و افتخارات خانواده می بینند، آنها فکر می کنند که زمان های خوب و مشکلات بدی را پشت سر گذشته اند و بر آنها غلبه کرده اند، بنابراین آنها خود را خوب و سالم می بینند و نمی خواهند واقعیات و مشکلاتشان را بپذیرند و به علاوه آنها اعتقاد دارند که فرزندانشان آنها را درک نمی کنند و بی دلیل مشکلات آنها را مرتبط با سن و سال آنها می دانند".

اختلالات شناختی ممکن است در مراحل اولیه دشوار باشد و برای مقابله با آن، دکتر کوهن اضافه می کند: "متاسفانه پدر یا مادر شما از تغییراتی که در مغز آنها ایجاد شده آگاه نیستند و با هر تحریکی عصبانی می شوند"،  اطمینان و آرامش دادن به آنها، کمک می کند تا بدون ترس با این واقعیات مواجه شوند.

راهنمایی و مقابله با والدین مسن برای فرزندان، دشوار و همراه با استرس است، گاهی اوقات شما به مکانیسم ها یا رفتارهایی که در دوران نوجوانانی با والدین خود داشته اید بازمی گردید، مانند: فریاد زدن، یا خروج از اتاق، شما باید بدانید که اینگونه رفتارها با والدین، واکنش احساسی شما را در بر خواهد داشت و متوجه خواهید شد که انتخاب های دیگری نیز دارید.

پرستار سالمند

9 راهکار برای کمک به شما برای غلبه بر اعتراضات سالمندان مورد علاقه و محبوب شما:

 

1) شروع زود هنگام:

حالت ایده آل این است که فرزندان از مدت ها قبل و قبل از شروع دوران سالمندی با والدین خود در باره نیاز به مراقبت و پرستاری و یا حضور یک فرد به عنوان پرستار خانگی در کنار آنها در این دوران، با والدین خود صحبت کنند و با آغاز این دوران سوالاتی مانند: "مامان نظرت راجع به استخدام یک نفر برای انجام کارهای خانه چیست؟" و یا "پدر به نظرت بهتر نیست که دیگر رانندگی نکنید؟".  

 

2) صبور باشید:

سالمندان تحمل حضور فرد جدیدی را در محیط زندگی خود ندارند لذا شما می توانید با مطرح کردن سوالاتی مانند "پدر آیا دوست دارید برای کمک به مامان یک نفر را به صورت شبانه روزی یا پاره وقت استخدام کنید ؟" و در مقابل، آنها ممکن است از موضوع خارج شوند و غلاقه ای به این بحث نداشته باشند و شما با حوصله به این گفتگو ها ادامه دهید و جندین مثال مشابه را مطرح و بیان نمایید.

 

3) بررسی عمیق:

برای تعیین اینکه چرا یک سالمند از کمک ها امتناع می کند، تعدادی سوال از خود بپرسید و سپس شما می توانید به یک راه حل دست پیدا کنید "آیا سوالات در مورد عدم حفظ حریم خصوصی، ترس از هزینه های استخدام یک پرستار خانگی، از دست دادن استقلال بواسطه حضور یک غریبه در خانه است؟"

برای شروع گفتگو درباره بکارگیری یک پرستار خانگی و نگهداری از والدین خود بیشتر بیاموزید. برای ایجاد اعتماد، گوش دادن و همدلی و اعتبار دادن به احساسات عزیزتان به جای انکارآنها بسیار مفید و موثرتر خواهد بود. 

 

4) گزینه های پیشنهادی: 

اگر ممکن است والدین خود را در مصاحبه ها یا تنظیم برنامه ها برای بکارگیری یک پرستار یاری کنید، اجازه دهید آنها روزهای خاصی از هفته را انتخاب کنند تا یک پرستار و مراقب مناسب داشته باشند. تاکید بر استفاده و کمک از یک همراه برای پیاده روی، بازدید از موزه و دیگر فعالیت های مورد علاقه آنها بسیار مفید خواهد بود.  

 

5) در ابتدا با مشاوره و استخدام افراد غریبه شروع کنید:  

گاهی اوقات استفاده از یک مشاور بسیار مفید است، یک حرفه ای و نه یک عضو خانواده بهتر می تواند با والدین شما صحبت و ارتباط برقرار کند، شاید بهتر باشد که از یک مددکار اجتماعی، یک پزشک یا یک پرستار کمک بگیرید، یا حتی یک دوست قدیمی که می داند والدین شما نیاز به کمک دارند. 

 

6) مشکلات را اولویت بندی کنید:

دو لیست از مشکلات تهیه کنید، یکی برای مشکلاتی که در آینده ممکن است بوجود آید و دیگری از مشکلاتی که قبل و هم اکنون با آنها مواجهید و برای دریافت کمک بیشترو بهتر، مشکلاتتان را اولویت بندی کنید، نوشتن و طبقه بندی اولویت ها می تواند باعث کاهش استرس شود، در غیر این صورت مشکلات مراقبت و نگهداری والدین بزرگ تر خواهد شد.

 

7) استفاده از رویکردهای غیر مستقیم: 

اگر پدر یا مادر شما مبتلا به زوال عقل (آلزایمر) باشد، ارائه اطلاعات کمتر و به موقع ممکن است موثرتر باشد، افرادی می توانند به والدین شما کمک کنند و برای آنها مفید باشند که در طول روز، پدر و مادر شما را در راه رفتن، کمک به خوردن وعده های غذایی یاری دهند. قبل از مراقبت و پرستاری، برقراری یک رابطه بین پرستار و مراقب با والدین باعث می شود که عزیزان شما کمتر احساس تهدید و ناراحتی کنند. 

 

8) به کار گماری پرستار را به آهستگی آغاز کنید: 

پرستار را به عنوان یک عضو جدید در نظر گرفته و او را به تدریج و به آهستگی در کنار والدین قرار دهید، از دیدار کوتاه مدت  در خانه شروع کنید یا با ملاقاتی برای نوشیدن یک فنجان چای شروع کنید، پس از چند هفته، آرام آرام همراه با پرستار سالمند و همراه با والدینتان مدتی در کنار هم باشید و سپس والدین را با پرستار تنها گذاشته و محیط را ترک کنید.

 

9) قبول و پذیرش واقعیت ها:

شما نمی توانید برای همیشه در کنار والدین خود باشید، اتفاقات ناگواری می توانند رخ دهد و شما نمی توانید از وقوع آنها جلوگیری کنید، شما باید واقع بین باشید و واقعیت ها را بپذیرید، یک سالخورده نیاز به مراقبت و نگهداری دارد و قبل از آنکه افراد سالخورده دچار آسیب های ناشی از زمین خوردگی یا شکستگی اعضا شوند با انتخاب و بکارگماری یک پرستار، این واقعیت را بپذیرید و از مخاطرات احتمالی جلوگیری کنید، این در حالی است که ممکن است در ابتدا احساس ناخوشایندی به شما دست دهد.

مراقب سالمند